Освіта за кордоном: примха або необхідність?

Необхідність навчання за кордоном завжди спричиняє багато суперечок. Хтось вважає, що в Україні можна здобути освіту такого самого рівня. А хтось хоче дати своїй дитині великі можливості в майбутньому та показати їй світ.

Ми вважаємо, що кожний може здобути якісну освіту в будь-якій країні, за умови великого бажання та самоорганізації. Але також ми вважаємо, що за кордоном це зробити легше. Варто зауважити, що європейські сертифікати про шкільну освіту відкривають перед вашою дитиною двері багатьох рейтингових ВНЗ усього світу.

Переваги навчання за кордоном.
1. Освіта Це найочевидніша перевага. Система освіти за кордоном відрізняється від нашої.

Наприклад, в Ірландії йдуть до молодшої школи в 6 років та навчаються там до 12. Діти продовжують своє навчання в середній школі, яка додатково ділиться на два цикли — молодший та старший.

Молодший цикл триває три роки та дитина навчається на ньому до 15 років. Після цього їй необхідно скласти іспит та отримати Junior Certificate.

На молодшому циклі середньої школи діти можуть самостійно обирати предмети, але є обов'язкові: англійська мова та математика. На вибір є як і звичні для українців предмети, так і абсолютно нові: криміналістика, інженерія, металообробка. Загалом на цьому циклі діти вивчають 11–13 предметів, залежно від школи.
У 15 років дитина переходить на старший цикл навчання, в який входить три класи. Перший курс навчання називається транзитним. Від школи до школи програма цього року відрізнятися, але в основному він менш завантажений предметами. Місцеві діти зазвичай у цей час влаштовуються на роботу та вперше заробляють гроші, під керівництвом вчителів розробляють власні перші проєкти або прототипи. А от для іноземців це чудовий рік, щоби приєднатися до навчання. Через помірне навантаження, у дитини буде час на додаткові курси з англійської мови та асиміляцію в іншій країні.

На старшому циклі діти також обирають предмети. Англійська мова та математика залишаються обов'язковими. Додаткові предмети відрізняються від середнього циклу: дизайн, політика, сільське господарство, будівництво. Загалом вивчається 6–7 предметів.
По завершенню старшого циклу, дитина складає випускні іспити з шести предметів та отримує Leaving Certificate, який надає змогу вступати до ВНЗ. Зазвичай навчання в ірландських школах діти завершують у 18 років.

Так, система освіти відрізняється, але все ж таки можна провести аналогії до української системи шкільної освіти, що робить весь цей процес зрозумілішим.

Якщо вас зацікавило шкільне навчання в Ірландії, то запрошуємо вас на консультацію. Також рекомендуємо прочитати статтю, де детально розповіли про всі аспекти цієї системи, різновиди шкіл, вартість навчання, проживання та процес вступу.

2. Культура

У кожної країни своя багата культура, звичаї та легенди. Звісно, можна ознайомитися з усім цим під час подорожей. Але проживання та постійне знаходження в цьому середовищі матиме сильніший ефект.

Вивчення літератури мовою оригіналу, знайомство зі світовими витворами мистецтва, прогулянки містами з іншою архітектурою, мовне оточення — це те, що отримує ваша дитина від навчання за кордоном. І, звісно, у неї є можливість прожити всі національні та міжнародні свята в новій культурі, познайомитись із традиціями, про які вона раніше навіть не чула.
Навчання за кордоном — звична практика для багатьох європейців, тому є ймовірність того, що ваша дитина за час навчання познайомиться з великою кількістю культур.

Що дає такий досвід? Він розширює світосприйняття, позитивно сприяє адаптації, дитина вчиться налагоджувати міжкультурні зв'язки та розуміти різні культури.
3. Мовне середовище

Навчання в іншій країні — чудова можливість вдосконалити мову. Зазвичай, для вступу в іноземну школу необхідно мати мовний сертифікат, що підтверджує знання мови на середньому рівні (оцінка не нижче за 6.0).

Тобто, ваша дитина вступатиме до навчального закладу вже з певним рівнем мови. Проте знаходження в середовищі носіїв зробить процес досконалого вивчення мови легшим та приємнішим. Саме тому ми рекомендуємо, за можливості, вступати саме до школи за кордоном, а потім до ВНЗ. Так у дитини буде більше часу для покращення своїх навичок.

Якщо вас або вашу дитину лякає вивчення нової мови, наприклад, німецької або італійської, ми пропонуємо англомовні країни. Зазвичай усі одразу думають про Великобританію, але вартість навчання та проживання там підходять не всім. Тому ми рекомендуємо обрати Ірландію, як країну для навчання в школах.
Ірландія — англомовна країна з якісною освітою, яка побудована на основі британської системи. Проживання та навчання в цій країні дешевше, але на якості це ніяк не відображається.

Після отримання сертифіката про шкільну освіту в Ірландії, ви можете залишитися там для подальшого вступу до ВНЗ.

Варто зазначити, що ірландські сертифікати про шкільну освіту визнаються і багатьма університетами в різних країнах. Ви можете обирати поміж найкращих університетів світу.

Окрім Ірландії, ми можемо додатково запропонувати країни, де навчання у ВНЗ відбувається англійською мовою — це Канада та Чехія.

Канада — англомовна розвинута країна, в якій для студента відкривається можливість навчання в ВНЗ з високим рейтингом та працевлаштування в престижні компанії. Ціни на навчання в канадських ВНЗ розпочинаються від 11 550 CAD. З етапами вступу, списком навчальних закладів та цінами ви можете ознайомитися тут.

Державною мовою Чехії є чеська, але університети надають можливість навчання англійською. Для іноземців державні університети пропонують навчальні програми чеською безплатно. У той час за таку саму програму англійською вже необхідно заплатити. Докладніше про вступ до чеських ВНЗ та ціни ви можете дізнатися на цій сторінці.
4. Природа та екологія

Кожна країна має особливості природи, які диктуються їх розташуванням. Деякі країни яскраві та зелені, деякі мають морські пейзажі від яких перехоплює подих. Навчання за кордоном дасть нагоду вашій дитині ознайомитися із цими особливостями та побачити гарні місця світу. Наприклад, собор Святого Патріка та Сант-Стівенс-Грін в Ірландії, Ніагарський водоспад та Банфський національний парк у Канаді, Празький град та Адршпашські скелі у Чехії та багато-багато іншого.

Також важливим аспектом є екологія. Європейські країни стежать за станом екології, саме тому так ретельно дбають про неї.
Екологія дуже впливає на організм людини, особливо якщо цей організм росте. Саме тому так важливо подбати про те, щоб дитина зростала в гарному екологічному середовищі.

Отже, як ви бачите, у навчанні за кордоном доволі багато суттєвих переваг. Але з нашого боку було б нечесно, якби ми сказали, що немає недоліків. Ви будете менше бачитись з дитиною та вам буде складніше відстежувати її процес навчання, а дитина буде сумувати за батьками та рідною домівкою.

Наша команда намагається робити все, щоб мінімізувати вплив цих недоліків. Саме тому ми допомагаємо з організацією гостьових батьківських візитів та щомісяця надаємо звіт про успішність навчання дитини.
Чому нам можна довіряти в питанні освіти за кордоном?

Ми вже 17 років надаємо послугу вступу до шкіл та ВНЗ за кордоном, а наші співробітники знаходяться в Ірландії. Наш досвід дає змогу підібрати вашій дитині саме той навчальний заклад, який ідеально задовольнить її бажання та цілі.

У підборі нам допомагає дослідження Harrison Assessment. Це тестування інтересів, схильностей та вподобань, яке дає змогу прогнозувати поведінку людини та визначити її таланти. Докладніше ви можете прочитати про це дослідження тут.

Оскільки частина нашої команди перебуває в Ірландії, якщо ви оберете цю країну для вступу, ми будемо супроводжувати вас не тільки онлайн. Наші колеги зустрінуть вашу дитину по прибуттю та допоможуть з поселенням.

Для початку нашої співпраці вам необхідно лише залишити заявку на безплатну ознайомчу консультацію, на якій ми з радістю відповімо на всі ваші запитання.


Заявка на оглядову консультацію

Вартість наших послуг ми продублюємо на ваш email
Виберіть месенджер для зв’язку з вами: